ТЕЦ отримали 1 млрд грн збитків через низькі ціни на ринку електроенергії – асоціація

Владні органи досі не прийняли законодавчих актів, які б визначали механізм компенсації для ТЕЦ Политика сегодня, 14:56 Читати українською

ТЕЦ отримали 1 млрд грн збитків через низькі ціни на ринку електроенергії – асоціація

Электроэнергетика, фото: delo.ua сегодня, 14:56

Теплоелектроцентралі України протягом роботи в період опалювального сезону 2019-2020рр отримали 1 млрд грн сукупного збитку, зокрема, через продаж електроенергії за низькими цінами, які не перевищують собівартість їх генерації і відсутність механізму компенсації.

Про це в коментарі в соціальній мережі Facebook повідомила голова асоціації «Укртеплоелектроцентраль» Олена Кондратенко.

ТЕЦ отримали 1 млрд грн збитків через низькі ціни на ринку електроенергії – асоціація

Электроэнергия, Униан

«За опалювальний період збитки ТЕЦ складають 1 млрд грн», — написала вона.

Також Кондратенко зазначила, що владні органи досі не прийняли законодавчих актів, які б визначали механізм компенсації для ТЕЦ різниці між собівартістю виробництва однієї кіловат-години та ринковою ціною (середньозваженою ціною на ринку «на добу наперед»), яка нижче собівартості.

Популярные статьи сейчас Пасха у телевизора и 50 млн масок из Китая – Зеленский рассказал, что будет дальше Солиста группы "На-На" жестоко избили — напали в его собственной квартире Львовская инфекционка трещит по швам, десятки украинцев оказались под подозрением — тревожные подробности С 1 мая паспорта украинцев ждут изменения: касается каждого Показать еще

«Порядок щодо компенсації не прийнято», — додала голова асоціації.

Як повідомляло агентство ExPro, на початку жовтня 2019р екс-міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель пропонував парламентському комітету з питань енергетики та ЖКП розглянути законопроект, який передбачав би розширення механізму ПСО на ринку електроенергії та зобов’язав ДП «Гарантований покупець» купувати обсяги електроенергії, яку виробляють державні ТЕЦ.

В кінці січня Мінекоенерго опублікувало проект урядової постанови, якою пропонувалося запровадити ПСО для ТЕЦ, але в результаті ця пропозиція залишилася не реалізованою.

В середині лютого Краматорська ТЕЦ повідомила про збитки у розмірі 79,3 млн грн, які підприємство отримало від продажу електроенергії у жовтні-грудні 2019р.

Источник

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.