Михайло Радуцький: «Коли Україна отримає препарати проти коронавірусу»

Про це пише Михайло Радуцький в блозі на УП. Далі наводимо слова автора без коментарів редакції Политика сегодня, 17:01 Читати українською

Михайло Радуцький: "Коли Україна отримає препарати проти коронавірусу"

Михаил Радуцкий, фото из свободных источников сегодня, 17:01

Місяць тому Дональд Трамп пообіцяв світу «швидку» вакцину від коронавірусу. Але поки ані вакцини, ані ліків не створено.

Однак фахівці в багатьох країнах, борючись із вірусом, виявили, що деякі препарати – наприклад, протималярійні, ті, що застосовуються в терапії аутоімунних захворювань і ВІЛ, – дозволяють полегшити перебіг хвороби і прискорити одужання.

Ситуація ускладнена тим, що у багатьох країнах ввели заборону на експорт згаданих ліків – їм важливо задовольнити внутрішній попит.

Наш парламент, до слова, також прийняв законопроєкт про кримінальну відповідальність за вивезення з України протиепідемічних засобів.

Тому вирішити питання про постачання препаратів до нашої країни в необхідних обсягах можна лише на рівні міждержавних переговорів.

Популярные статьи сейчас Они тоже божьи создания — в сети показали обгоревших животных, пострадавших из-за сжигания травы Во Львове скончался священник, "поцелованный" Богом Больного коронавирусом Лещенко отключили от аппарата ИВЛ, медики сделали все возможное Во Львове к коронавирусу "подключилась" опасная инфекция, медики берутся за головы Показать еще

Нам уже вдалося домовитися з індійськими партнерами щодо трьох найменувань препаратів, іще щодо одного очікуємо рішення. Судячи з інтонацій, рішення може бути позитивним.

Але в Україні є і своя фармацевтична галузь, потужні виробництва. П’ять вітчизняних фармацевтичних підприємств мають сировину і готові хоч завтра розпочати випуск цих препаратів.

Питання в тому, що спочатку доведеться домовитися із власниками патентів. А це, запевняю, непросто і нешвидко.

А ми не маємо права втрачати час.

Комітет із питань здоров’я нації вже працює над вирішенням цього питання.

Із фахівцями розробляємо юридичний механізм, як, не порушуючи авторських прав і не наражаючи Україну на судові процеси, оперативно запустити виробництво.

До найближчої позачергової сесії Комітет готує законопроєкт, який дозволить українським підприємствам, не чекаючи на офіційне патентування препарату (яке може затягнутися на місяці), випускати необхідні препарати під час пандемії.

Правові підстави для використання препаратів уже створені.

На позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла розроблений Комітетом законопроєкт №3268 про спрощення доступу на ринок ліків, які проявили свою ефективність у лікуванні COVID-19 у міжнародній практиці.

Тепер завдання Міністерства охорони здоров’я – максимально швидко включити ці препарати до протоколу, затвердити їх наказом і надати лікарям.

Нагадую лише про те, що лікарі зможуть застосувати препарати, які не пройшли клінічних випробувань в Україні, за умови згоди пацієнта або його родичів off-label use, тобто поза інструкцією.

Источник

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.